Vyberte váš jazyk

AKTUALITY

TREND Regata 2017

18.06.2017

Príjemné teplo, voda, dobré poveternostné podmienky. Ideálne jachtárske počasie privítalo začiatkom júna účastníkov TREND Regaty na Strednom Jadrane. Pre našu spoločnosť to bola už siedma účasť v rade, ktorá bola  zároveň aj najúspešnejšia, keď posádka Chemkostavu vybojovala vynikajúce prvé miesto vo svojej kategórii Bavaria 46 Cruiser s genakrom.

Súťaž už od roku 2001 organizuje týždenník TREND a je zameraná na prehlbovanie obchodných vzťahov medzi zástupcami slovenských firiem. Tohto roku o titul zabojovalo spolu 25 posádok v 3 kategóriách rozdelených podľa typu lode a používanej dodatočnej plachty. Oproti minulým rokom organizátori povýšili súťaž zo skôr rekreačnej do viac profesionálnejšej a športovejšej roviny. Hlavnou veľkou zmenou boli dodatočné plachty pre všetky lode čo prinieslo do súťaže viac adrenalínu a zápolenia. Lode dosahovali vyššiu rýchlosť, jednotlivé plavby boli športovejšie a tým aj zaujímavejšie pre celú posádku. Táto zmena si taktiež vyžadovala viac  skúseností zo strany kapitána a vyššie nároky boli kladené aj na samotnú posádku, ktorá musela preukázať väčšie úsilie a dokonalú súhru. Pre  zachovanie rýchlosti lode, správnej taktiky a koordinácie posádky , mal každý z členov pevne určenú úlohu ktorú na lodi vykonával.

Posádka Chemkostavu svojou  spoločnou prácou a víťazstvom potvrdila svoje kvality aj na mori. To všetko pod vedením kapitána s dlhoročnými skúsenosťami, Jozefa Hnilicu, mozgu celého diania na lodi, ktorému patrí veľká vďaka.

Dejiskom súťaženia bola tento rok oblasť v okolí mestečka Primošten a ostrovov Murter a Zminjak . Chlapi strávili na lodi týždeň, z ktorého prvú polovicu venovali tréningu a príprave na súťaž. Samotná súťaž bola rozdelená do 6 etáp a  rovnako trvala 3 dni.

Nabitý energiou, pozitívnymi emóciami a novými kontaktami z ročníka sa už teraz tešíme na budúci rok, kde máme v pláne spolu aj s kapitánom opäť zabojovať o prvenstvo.

Vyberte váš jazyk